comenius_rgb.jpg


Witamy na stronie PSP nr 17 w Radomiu prezentującej projekt COMENIUS

'GOSH'-Getting our schools healthy

Uzdrawiamy nasze szkoły


Nasz projekt ma na celu rozpowszechnianie zdrowego stylu życia wśród dzieci ze wszystkich krajów partnerskich poprzez pomocw dokonywaniu wyborów w zakresie tego diety oraz czasu poświęcanego na sport i aktywność fizyczną.

W projekcie uczestniczą szkoły z siedmiu krajów europejskich: Wielka Brytania, Finlandia, Grecja, Węgry, Polska, Hiszpania i Turcja.

Podczas pierwszego roku skoncentrowaliśmy się na zagadnieniach dotyczących sportu i wszelkiej aktywności fizycznej dzieci. Porównaliśmy podejścia do sportu i wysiłku fizycznego w różnych krajach oraz rozpowszechnialiśmy i promowaliśmy idee szkół partnerskich w naszej szkole.

W drugim roku skoncentrujemy się na rozpowszechnianiu zdrowego odżywiania. Porównamy diety dzieci z partnerskich szkół, wymienimy przepisy i pomysły na zdrowe dania i przekąski w celu poprawy diety dzieci.

Mamy nadzieję, że projekt ten wzmocni naszą europejską tożsamość oraz pomoże w przełamaniu uprzedzeń i stereotypów. Sądzimy, iż nasze działania pomogą uczniom w lepszym zrozumieniu stylu życia dzieci w innych krajach europejskich, umożliwią im kontakt z nowymi językami, jak również rozwiną zainteresowanie innymi kulturami oraz pozwolą zdobyć kontakty w innych krajach europejskich.